יעקב פייטלזון מהמכון לאסטרטגיה ציונית אינו דובר אמת

הפנטזיות שלו על העברת מיליוני ערבים אינן מעשיות ומשרתות את שונאי ישראל

ברשימתו של יעקב פייטלזון ב"מידה" (1.4.15) בשם "האם המלך ירדן מוכן לקלוט 1.8 מיליון פלסטינים" נאמרו דברים חמורים, ואפילו שקריים, וחלקם סתם פנטזיה מזיקה. קהל הקוראים בימין הישראלי אינו מבין בדמוגרפיה מאומה, אך הוא מעריץ את מי שלוקח 1.8 מיליוני פלסטינים מיו"ש ומעבירם כלאחר יד לירדן "מולדתם".

פייטלזון פותח בציטוט של עבדאללה מלך ירדן מ-6.4.10, הטוען כי ביו"ש מתגוררים 1.8 מיליוני פלסטינים. מסמך זה הוא מציאה יקרה מפז עבור פייטלזון ושותפו לדעה יורם אטינגר; יש בו לכאורה אישור לטענה שביו"ש מתגוררים רק 1.8 מיליוני פלסטינים ולא כ-2.5 מיליון כטענות ארנון סופר וסרג'ו דה לה-פרגולה, אנשי שמאל ידועים, שהרי דברי המלך הרי הם תורה מסיני!

אבל, מיד בהמשך מוסיף המלך ואומר, שבתוך עשור יהיו ערביי ישראל מחצית האוכלוסייה בישראל! את הקטע הזה פייטלזון כבר אינו אוהב, כי אין הוא משרת את מטרותיו ה"ציוניות". מה עושה אקדמאי ישר והגון זה – המשפט הראשון בסדר, חשוב, ראוי, מצוטט, ואילו במשפט השני המלך כנראה טעה, כי אינו מצוי בנתונים. בקיצור, מה שמשרת אותנו רצוי ואמין, מה שלא – אינו קיים!

ומה עושים עם 1.8 מיליון פלסטינים? (במציאות נכון ל-2015 מתגוררים ביו"ש ללא ירושלים המזרחית, 2.5 מיליוני פלסטינים). לוקחים 1.8 מיליון פלסטינים מביתם, מקום הולדתם, מנכסי הדלא ניידי שלהם, ומעבירים אותם. ברכבות? בעגלות? בכרכרות? באוטובוסים? אולי בהליכה ברגל, נשים, ילדים, זקנים... (מזכיר לכם משהו?) לא נורא, מקלקיליה ועד לעמאן יש רק 120-100 ק"מ. מה הבעיה? הרי בסרט הזה כבר היינו ב1948 ולא קרה כלום... הפלסטינים כנראה שמחים ועולזים על הרעיון לעזוב את קלקיליה הירוקה והיפה ולעבור למדבר הירדני, רק כי פייטלזון רוצה בכך והולך לשכנע גם את המלך שזו עסקה כדאית לו!

קשה להאמין שכתבה כזאת נכתבה ב-2015 בכתב עת ישראלי ובזמן שמערכת היחסים בין ישראל לאירופה ולארצות הברית כה שברירית ומסוכנת! תפיסות כאלו מעידות על צרות אופקים, וזה מטריד, כי רעיונות כאלה אני שומע בכל אשר אני הולך.

והיכן פייטלזון גם משקר?

"אפילו פרופ' סופר נאלץ להודות שהרוב הציוני התייצב על 80% מכלל האוכלוסייה בישראל ולכן אין סכנה לעתידנו", הוא כותב ברשימתו. אני מוכן להודות בטעות אם עשיתי כזאת, אבל אני, ארנון סופר, מעולם לא טענתי כי בתוככי ישראל יש איום דמוגרפי מערביי ישראל לישות הציונית! על כן אין לי על מה להתנצל.

אני אכן מוטרד מגליל שמיושב רק בערבים, מנגב שכולו ערבים, מבגידת יהודי ישראל בבירתם ירושלים הנעשית ערבית מיום ליום ושלא חוברה לה יחדיו מעולם. אבל איני מוטרד מאובדן הרוב היהודי בתוככי ישראל. שיקרת כאן, פייטלזון, במצח נחושה.

אדרבה, אני מפנה את כל המתלהמים – מעריצי פייטלזון – גיא בכור – יורם אטינגר – שיקראו מה כתבתי במסמך טרי ששמו "אילו הייתי רץ להנהיג את ישראל ב-2015", עמ' 8:

"בלוח ישנה בשורה חשובה מאוד לכל יהודי וציוני מודאג! שיעור היהודים בישראל (שבַּקו הירוק + מזרח ירושלים + רמת הגולן) הוא כ-80% (79.3%). גם ב-2034 שיעור היהודים יישאר גבוה 77.3%! ....כל עוד נישאר בתחומי הקו הירוק!"

אבל יש כאן בלוף שמרבית תושבי ישראל אינם מבחינים בו: הרי אני הדגשתי – "כל עוד נישאר בקו הירוק!", אבל פייטלזון וחברים אחרים שלו ( עזרה זוהר ז"ל, למשל) מטשטשים בכוונה תחילה בין "ישראל" ל"ארץ ישראל" כדי לערפל את התמונה, ועל כך כבר כתבתי לפני שנים ב"נתיב" (מרס 2005, עמ' 34).

מר פייטלזון, בבקשה אל תבלבל את קהלי הימין בין ישראל לארץ ישראל, אלו הן שתי יחידות טריטוריאליות ודמוגרפיות שונות לחלוטין. בישראל אנו רוב ונישאר הרוב, ובארץ ישראל כולה אנו מתקרבים לתיקו ונהיה מיעוט כבר ב-2024! לכן, סיפוח השטחים כפי שהימין הישראלי רוצה וגם עושה איננו מעשה ציוני אלא מעשה אנטי ציוני, שיביא לחורבן ישראל היהודית.

והיכן עוד פייטלזון משקר ברשימתו?

פייטלזון ושותפיו למפעל "הכחשת הדמוגרפיה הערבית" חוזרים ומדגישים ללא הפסקה את הפריון היהודי הגבוה לעומת הפריון הפלסטיני הצונח!

התופעה היא נכונה (אין זו תגלית שלהם, גם לא פרי מחקר שלהם, צריך רק לפתוח את השנתון הסטטיסטי לישראל ולגלות כי הפריון הפלסטיני נמצא בירידה מאז 1970 (1970!), אז היכן הבלוף? בריבוי טבעי אין מדברים על ילודה בלבד אלא על ילודה פחות תמותה.

כאן יש להם בעיה – שיעור התמותה בקרב היהודים הוא כ-6 לאלף, ובקרב הפלסטינים בישראל הוא 2.8 לאלף!

שימו לב, מעריצי הצמד-חמד פייטלזון-אטינגר: שיעורי התמותה בקרב היהודים יותר מכפולים מזה של הערבים, שכן האוכלוסייה שלהם צעירה ברובה ( מתחת לגיל 18) ואצלנו יש יותר אוכלוסיות מבוגרות, ולכן באופן טבעי אצלנו היהודים נפטרים מדי שנה יותר לכל אלף תושבים– עובדה שהשניים מסתירים מכם.

לכן, למרות פריון יהודי גבוה ופריון פלסטיני יורד בתוצאה הסופית, ערביי ישראל מתרבים בתוככי ישראל יותר מהיהודים, ועל כן מדי שנה שיעור היהודים גם בתוככי ישראל נמצא בירידה נמשכת, אם כי קלה, וכל מה שמוכרים לכם בדמות "רוח גבית", "זינוק דמוגרפי יהודי", "קריסה דמוגרפית ערבית" הן מילים חסרות שחר.

טבלה קטנטונת ובה דוגמאות רציניות, מהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה של ישראל, הלמ"ס), מדברת בעד עצמה:

שיעור היהודים בישראל בשנים שונות (ללא אחרים)

1968 85.6

1978 84.0

1988 81.7

2005 79.9

2009 75.5

2014 74.9

ברור אפוא שכל הלוחות, המספרים, המכפלות, ההפרשים, הכפולות ויתר החישובים המלומדים של פייטלזון במאמר שווים כקליפת השום.

ולסיום, גילוי נאות: כתבתי דברים אלה כבר יותר מ-20 פעם, כל פעם בוואריאציה שונה, על פי הקשקוש שהובא בפני באותו היום. אני כותב זאת בתחושת בחילה ומיאוס על הקלות הבלתי נסבלת שבה מזינים בשטויות ובדברי רמייה את המוני בית ישראל שאינם מבינים בעניין ולא כלום אך מאמינים לכל מה ש"מוכרים" להם אנטי ציונים אלה.

אני כותב ומגיב, כי מישהו חייב להעמיד דברים על דיוקם, שהרי הזיות ושקרים מטיבם, אם חוזרים עליהם שוב ושוב, הופכים בסופו של יום ל"עובדות" בשיח הישראלי, ועניין זה הוא בנפשנו.

תארו לעצמכם שצה"ל היה מאמץ את נתוני אטינגר-פייטלזון-גיא בכור, ונכנס לעזה בחושבו שחיים שם מיליון נפשות כטענתם ולא 1.8 מיליונים (על פי נתוניי ונתוני המינהל האזרחי וצה"ל). הרי זו יכלה להיות שערורייה ביטחונית, ואם תרצו – בגידה במולדת! מי שכך מרמה איננו ציוני, איננו אוהב את ישראל.

ומשפט אחרון – אתם יודעים מדוע מציע פייטלזון להעביר את כל תושבי יו"ש הערבים לירדן? כי הוא בכל זאת מפחד מהדמוגרפיה הפלסטינית, כי הוא יודע גם יודע את האמת! אז מדוע הוא משקר לכם, קהל ימני תמים?