הכתבה בעיתון הארץ של גקי חורי ושירלי סיידלר על "לאסוף את הפזורה בדרך לירושלים" 26.3.15 –מטעה.

הם תארו בהרחבה את מצעד אנשי הפזורה הבדווית בדרום הארץ, בדרכם לירושלים במחאה על שאין מכירים בכאלף פזורות בדרום כיישובים לכל דבר וענין ובדרכם ,לגמרי במקרה, דווח כי ילונו ליד היישוב הנטוש בית גוברין.

צר לי לקבוע כי זו כתבה מטעה וזדונית וממשיכה סידרה ארוכה של כתבות מוטות בעתון הארץ , בענין הבדווים בדרום והרשו לי להבהיר.

אורן יפתחאל ,ראש "בצלם" ,זרק לפני יותר מעשור מספר מקרי של 45 כפרים לא מוכרים בנגב שאם ורק אם נקבע אותם....ובעיית הפזורות בדרום תפתר-מספר זה הפך למספר כמעט מקודש בחוגי השמאל הרדיקלי בישראל.

צריך לעיין במפה שצורפה למאמרם כדי לראות שישנם למעלה מ-80-100 חמולות-משפחות במרחב ולא רק 45 ועדין המפה אינה מכסה את הפזורות ממזרח לערד מדרום לשדה בוקר ומצפון לרהט עד לראשון לציון..ולגלות כי מדובר במאות פזורות.

על מנת למנוע את ריכוזם של הפזורות ולהיטיב עמן , מוכנים אנשים רעים לשמר פזורות אלה,כשמורות אינדיאנים, גם מול רמת חובב שתעשייתה מזוהמת ומסוכנת ומדובר בכמה פזורות ממש ליד אזור התעשיה.

אבל נחזור לעיקר-אי אפשר במאה העשרים ואחת לתת את כל מה שמגיע לאזרח ישראלי למאות פזורות ולהכיר בכל אחת מהן כיישוב לכל דבר –אי אפשר כלכלית ופיזית.

כל ילד בדווי רשאי להנות מבית מודרני,חשמל ,מים ,חינוך ,מגרשי משחקים ,תחבורה, מערכת ביוב ,מערכות מסחר ,בידור ועוד ועוד.

לכן מי שמסרב או מונע ממאה אלף בדוים בפזורות (נכון לפסח 2015)להתכנס למספר סביר של יישובים אינו רוצה בטובתם ויש לו אגנדה אחרת ,כאשר הבדווים הם שעיר לעזאזל של ציניקנים אילו.

אסכם דברים שטענתי בפני ועדת גולדברג בשנת 2008-"עדין לא פתרנו את הצרות של חצור הגלילית ,ירוחם ,דימונה ,קרית שמונה ,רהט ,שגב שלום ואתם רוצים להקים עוד 45 יישובים חלשים ולאמלל את תושביהם?"

אין ברירה אלא לרכז את הפזורות לטובתם ולטובת מדינת ישראל.

איך עושים זאת? עם רצון טוב והרבה כסף ונחישות ובעיקר לא לתת לאנשים רעים להיות מעורבים בפתרון,חלקם סתם בורים בנושא, הבאים מהתקשורת, מהאקדמיה וממאה עמותות שבשמאל הרדיקלי.

תארו לכם שבעיית הבדווים בדרום מגיעה לסיומה המוצלח, מה יהיה אז על "בצלם" ועל מאות עמותות השמאל ועל מה יכתבו כתבים משועממים בעתון הארץ?

פרופסור ארנון סופר

מי שנתן פתרון סביר לפזורות הבדווים בצפון בסוף שנות ה80 ובראשית ה 90

ומסר לשופט גולדברג מפות עם פתרונות אנושיים לסוגיה זו.

26.3.15