באין משילות אין נגב צפוני וגם טרגדיה כפולה

בענין הבדווים בדרום

ב2014 פרושים הבדווים בנגב הצפוני והמרכזי על שטח של כ10% משטחה של ישראל בעוד אוכ. זו מהווה רק 2.7% מתושבי ישראל. נתון  גיאוגרפי זה הוא זמני ונכון לחודש  דצמ. 2014 ויגדל כל הזמן. 

זהו מצב הזוי  בעיקר למדינה מהצפופות בעולם המערבי, זוהי גם טרגדיה לבדווים עצמם ובעיקר לילדיהם שלא יזכו לקבל מה שמגיע לכל אזרח במאה ה21. זו גם טרגדיה ליתר תושבי האזור הרוצים לחיות בטחון וזו טרגדיה למדינה שבמציאות כזו לא תצליח לעלות לנגב עם צהל ואיכלוסו. זהו המחיר של האין משילות במדינתנו.

היום לאחר פיזור הכנסת והליכה לבחירות חדשות ב13 במרץ 2015  שוב ידחו אפילו למראית עין כל הנסיונות לקדם את הנושא שלא אוהבים לדבר עליו בעיתונות התל אביבית.

נזכיר לקהל הקוראים כי לאחר הזנחה של עשרות שנים בטיפול יסודי בענין יישובם של הבדווים ביישובי קבע מפוארים הוחלט שהשופט גודלברג יטפל בענין. הוא למד את הנושא שנה והגיש המלצות. אודי פראוור נתמנה לממש את ההחלטות, אחריו מינו את בני בגין לקדם את הנושא ,שום דבר לא יצא מהמינוי חוץ מים של מילים ,תקוות ואז מונה האלוף במילואים דורון אלמוג לקדם הנושא. חלף עוד זמן יקר והנה באה הישועה –מונה שר החקלאות יאיר שמיר לנושא והנה אנו בערב שנת 2015. עד לבחירות ואחרי הבחירות ועד ש.. תחלוף עוד שנה ו.. כנראה מאומה לא יקודם חוץ מריבוי טבעי מהגבוהים העולם??

בינתיים חלפו 7 שנים האוכלוסיה הבדווית הכפילה עצמה  כדי מחציתה  והנגב נשמט מהיישות הישראלית של המאה ה21.

ב15.3.2010 כתבתי מאמר תחת הכותרת- בעקבות ועדת גולדברג -האם איבדנו את הנגב הצפוני?

היום אני מוכן לקבוע כי  אכן איבדנו את הנגב הצפוני

אנו היהודים, אנו ילדי הבדווים שלא יכנסו למעגל החברה המודרנית וכל יתר ההשלכות ברורות  למי שעיניו בראשו ואינו עוסק בהדחקה השכחת המציאות והולכת שולל של העם היושב בציון.

זהו אסון בקנה מידה ממלכתי ועובר לסדר היום ללא תגובה משום שהתקשורת התל אביבית איננה יודעת על כך או איננה  מתענינת  בענין משעמם מול הרכילות העסיסית הנשפכת יום ולילה בתקשורת הלא רלבנטית שלנו..