בטרם כותבים כתבה ועוד כתבה ועוד ..חשוב גם לדעת את יסודות הסכסוך היהודי-ערבי

לכבוד: מערכת מוסף הארץ. This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

שלום רב,

אודה על פרסום תגובתי למאמרה של אווה אילוז, גנבי הדמוקרטיה, מחריבי הציונית (מוסף 24.9.14) לצערי הרב, רק עם הכותרת של כתבה זו אני מסכים לחלוטין ב-4 מילים תמצתה אילוז את המציאות בה ישראל נמצאת ואליה הולכת.  על ההסברים אני חולק לחלוטין.  המערכת ביקשה לקצר את תגובתי ל300 מילים ובכל זאת סרבה לפרסמה.


פניתי בבקשה לתגובה מאווה אילוז היא לא הגיעה. זהו מאמר רווי בסיסמאות ומודלים מעולם הסוציולוגיה שאם רק נממש מודל כזה או אחר, נקבל תוצאה ברורה והחלטית "רק כשישראל תהיה מסוגלת ליצור מוסדות שיהפכו את הערבים לאזרחים מלאים ושווים, תיווצר יהדות אוניברסאלית..." 
ככה, נעשה א' וב' ונקבל בקצה הדרך את ג'. 
"בהירות מושגית ופוליטית תעזור ליצור קואליציה רחבה של ארגונים רבים תחת מטרה של זכויות אדם" ככה, הכל פשוט, רק בהירות וכבר ישנם אירגונים המוכנים לסייע... (להלן)
"רוב התנועות הלאומיות נעלמות אחרי שהן משיגות את מטרתן..." ככה, הן עשו א' וב' וקבלנו ג והן פשוט נעלמו... 
האם אין יוצאים מן הכלל? האם ישראל איננה מקרה חריג בכל דבר וענין ? (להלן)
כאמור כל הכתבה שזורה באוסף הצהרות, סיסמאות מודלים.., הכל כ"כ פשוט בעיקר כשספונים במגדלי השן ומסרבים לרדת משם לשטח.. 
מכאן לענין-
אילו המאמר היה פותח בהנחה הבאה – "העולם הערבי-מוסלמי אינו מקבל מדינה יהודית במזה"ת" כל המאמר היה מקבל אופי כתיבה אחר, יתרה מזו כל כתבותיה של אווה אילוז היו נכתבות אחרת. 
העולם הערבי אינו מקבל אותנו כאן מאז שנות ה-20 ועד לרגע זה ולא רק בגלל ההתנחלויות והמחצבות ביו"ש. 
זו הסיבה העיקרית מדוע צה"ל עדיין יושב ביו"ש, כי ברור לו וברור לכל מנהיג פלסטיני ביו"ש כי למחרת פינוי יו"ש על ידי צהל, החמאס יתפוס את השלטון שם או גוף קיצוני ממנו ואז גורל נתב"ג וכפר סבא (רק 1000 מטרים מקלקיליה!) יהיה כגורל עוטף עזה. 
מדוע לא יצאנו משם מיד לאחר ניצחון ששת הימים?
כדאי ללמד את אווה על שלושת הלאווים של חרטום וכן את הסכמי אוסלו .רבין מאד רצה לברוח משם ואני משרתו הקטן, כבקר בצוות הצבאי שלידו, ראיתי כיצד הטרור מטרפד הכול ולא רק בגלל גוש אמונים. אילו היו מקשיבים לי ולכמותי בסוגיה זו , בינתיים יש לשבת ביו"ש רק מסיבות ביטחוניות ....עד שיקבלו אותנו ל"שכונה זו" רק בלי התנחלויות והסיפוח.
לזכות המתנחלים אומר כי אובמה וקדם לו בוש הכירו בגושי ההתנחלויות המערביים כחלק מעיצוב גבולות הקבע. האסון הנורא המתרחש בשעות אלה הוא הסיפוח הזוחל של כל שטחי סי ואשר בכך חורצים את עתידה של ישראל. 
אבל אסור להתעלם מהפן ההיסטורי שאווה אילוז ומרבית חבריה בשמאל הרדיקלי אינם רוצים לשקללו –כן יש לעם היהודי כמה מקומות קדושים ביוש-כמו חברון והאגן הקדוש בירושלים ועוד אתרים ויהיה צורך להתפשר על הסידורים להגיע לשם,שלא כמו בתקופת השלטון הירדני באזור.
לכן כל הקטעים בכתבה על "הכיבוש כאמצעי לקידום מכירות נשק ידע צבאי" ויתר "ההסברים המוזרים" אינם לעניין ורק מעידים על בורותה המוחלטת של אווה אילוז בנושאי הליבה של הסכסוך.

הסכסוך הערבי-יהודי הממושך הוא גם הסיבה לכך שהציונות עדיין לא מימשה את חלומה-יעדיה ולא צריך להמציא לה סיבות קיומיות נוספות כפי שטוענת אילוז. זו גם הסיבה שהיחסים בין ערביי ישראל ליהודים לא נפתרו עדין ולא יפתרו בסיסמאות ותיאוריות סוציולוגיות... 
בכל הכתבה לא מצאתי משפט אחד בו ישנה התייחסות לסכסוך כגורם מרכזי-דטרמיניסטי לתוצאות הרבות והקשות של הכיבוש ואני מופתע עד כמה אווה אילוז כותבת בביטחון רב על הכל מחד גיסא ,ועד כמה אין היא מבינה את עומק הסכסוך שלפנינו מאידך גיסא. 
דמוגרפיה – אני מודע ולא מהיום עד כמה מילה זו היא "סדין אדום" אצל סוציולוגים רבים, אבל אם בכל זאת אילוז הייתה עושה שימוש במילה זו הייתה חוסכת לעצמה הרבה טעויות בכתבה הזו כמו בכתבות רבות אחרות שלה במוסף הארץ. 
צר לי לדווח לה כי עברנו כבר מזמן את הצומת שבה עדין יכולנו לבחור לאן פנינו. 
ישראל ב-2014 היא למעשה כבר דתית וצועדת ליתר דתיות מדי יום על כל המשתמע מזה, אך בעיקר ,לדעתי ,בכל הנוגע להמשך הסיפוח של יו"ש.
בספרי ישראל: דמוגרפיה 2034-2013 אני מביא נתונים על כי 53% מיהודי ישראל יהיו דתיים בשנת 2034. אבל נוער הכיפות הסרוגות, מנהיגים את המדינה כבר היום בכל תחום ועניין כולל בזיכרון הקולקטיבי, בחינוך, בערוץ 1, ברחוב ,בצהל , בכנסת-ראי סלומיאנסקי בוועדת הכלכלה....ובעיקר בסיפוח... 
הלמ"ס פרסמה ערב רה"ש האחרון (תשע"ה) נתונים חשובים וציינה כי רק 44% מתושבי ישראל היהודים הם חילונים ! אינני מופתע ולא פעם זעקתי בפני התל אביבים הנעלבים, כי מי שמביא לעולם חתולים וכלבים במקום ילדים אל לו לבוא בטענות...הכיוון הוא חד סטרי.
לגופו של עניין פריון אישה חילונית (תל אביבית) 2 ילדים במהלך חייה, פריון נשות הכיפות הסרוגות כ-4 ילדים ובקרב החרדיות 6-7 ילדים לאישה, כאן נמצא כל הסיפור-בדמוגרפיה וזה ענין דטרמניסטי ולא יעזרו תירוצים או אשליות שבסוף הם יחזרו בשאלה!!??!
מכאן טעות קשה נוספת שעשתה אילוז כאשר קבעה כי רק 330,000 תושבים (4% מאוכ' יהודית) תומכי התנחלויות – לא ולא פרופסור אילוז!
כל מצביעי "ישראל ביתנו", "הבית היהודי" ומרבית מצביעי "ליכוד" הם בעד ההתנחלויות,ועדין לא דיברתי על רבים במפלגות של ציפי לבני ויש עתיד ובקרב החרדים- כלומר יותר מ-60-70% מתושבי ישראל היהודים בעדן!
לכן כל ההסדרים שאילוז מציעה אינם רלבנטיים יותר וכי רכבת הסיפוח יצאה כבר מזמן מן הצומת והיא שועטת אל כותרתה של אילוז אל הסיפוח ותוצאותיו -הם "מחריבי הציונות"!
אם נספח את השטח הבוקר, היהודים הם רוב של 51% מכלל תושבי הארץ, בעוד עשור הם יהיו כבר 48% והסוף ברור. בנט וחבריו אינם ציונים הם מחריבי הציונות. 
לסיום אגלה לך סוד אווה אילוז – לפני כעשור חשבתי שאנו עדיין בצומת ועדיין אפשר לנווט את הספינה הציונית לחוף מבטחים – פניתי לאולמרט, לביבי, לציפי לבני, לאהוד ברק וביקשתים בואו לביתי בחיפה ובסודי סודות נכין מצע מדיני-אזרחי-חינוכי להצלת ישראל... 
אז גיליתי ולא בפעם ראשונה כי מנהיגנו חושבים רק 24 שעות קדימה, הם פשוט לא בנויים אחרת.
דווקא שרון אימץ את נתוני ועזב את עזה והיה מוכן גם לגדר ההפרדה-דוקא הוא.( הכתבה במלואה ב אתר קתדרת חייקין לגיאואסטרטגיה) 
לסיום, אכן גונבים לנו את הדמוקרטיה, מחריבים לנו את מדינת ישראל היהודית-ציונית, אך לא מהסיבות שאווה אילוז מביאה. 
מלחמת ההתשה הערבית נגדנו מכאן, הדמוגרפיה היהודית-ערבית מכאן והדמוגרפיה החילונית-דתית – מכאן הם המאיימים על קיומנו ורק מעט יש ביכולתנו להשפיע על ההיסטוריה...שוב אני דטרמניסט.
השמאל המתון והקיצוני כלל אינו קורא את המפה וכתבתה של אווה אילוז הוא דוגמא נפלאה להוכיח זאת.