משרד החוץ נרדם בשמירה ?

היום התפרסמה בעיתון הארץ ידיעה אודות ביקורו של ח'אלד משעל בדרום אפריקה שזו לשונה ואני מצטטת :"המתיחות המדינית בין ישראל לדרום אפריקה החריפה בימים האחרונים, בעקבות בואו אתמול (ראשון) של ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, לביקור ראשון מסוגו במדינה. משעל הוזמן להשתתף בכנס של מפלגת השלטון, ה-ANC, והוא צפוי להיפגש עם נשיא דרום אפריקה, ג'ייקוב זומא.

ronit marzan 200x250המפלגה פרסמה שלשום הודעה שלפיה השיחות עם משעל, שהגיע לדרום אפריקה בראש משלחת מטעם חמאס, יעסקו "בחזון המשותף של הגדרה עצמית לעם הפלסטיני ומדינה עצמאית וריבונית, חופשית מהכיבוש הישראלי. במשרד החוץ בירושלים נדהמו לשמוע על הגעתו של משעל ועל פגישתו עם זומא - ככל הנראה הפגישה הראשונה של ראש הלשכה המדינית של חמאס עם ראש מדינה שאינה מוסלמית. עד היום נפגש משעל בעיקר עם מנהיגי מדינות מוסלמיות, בהם רג'פ טייפ ארדואן בטורקיה, עלי חמינאי וחסן רוחאני באיראן". סוף ציטוט.

אם משרד החוץ הופתע באמת מביקורו של משעל בדרא"פ, אזי מצבנו קשה. חשוב שמשרד החוץ יטה אוזן קשבת למתרחש בחצרו של אמיר קטר, בה שוהים זה מספר שנים שלושה אישים : עזמי בשארה, ח'אלד משעל ויוסף אלקארצ'וי, והם אינם שב"חים (שוהים בלתי חוקיים) אלא אורחים רצויים שאמיר קטר משתמש בהם לקידום מעמדו הפוליטי במזה"ת ומחוצה לו. . לעזמי בשארה ולפעילי בל"ד והתנא"ס פלג צפוני היכרות ארוכת שנים עם אנשי שלטון, אנשי ציבור ואנשי דת בדרום אפריקה, וקשרים אלו מנוצלים על ידם להצגת ישראל כמדינת אפרטהייד שיש להחרימה ולפעול נגדה בנחישות . בשארה מאמין, כי זו הדרך היחידה שתאפשר לפלסטינים ולערבים הישראלים להשיג נקודות זכות בדעת הקהל הבינלאומית ולהביס את הנרטיב הציוני.

לא מן הנמנע, כי משעל נשלח לדרא"פ בהמלצתו החמה של בשארה כחלק מהמאמץ לחזק את השיח האזרחי (מאבק באפרטהייד והשגת שוויון זכויות וחירות לאומית) ולעמעם את השיח האסלאמי הג'האדיסטי הבלתי לגיטימי בעיני העולם המערבי. למי ששכח אני מזכירה, שימים ספורים אחרי פרוץ המהפכה בכיכר תחריר במצרים, הופיע על בימת הנואמים לא אחר מאשר יוסף אלקארצ'אוי, מחכמי ההלכה האסלאמיים הסונים הבולטים ביותר, ושם הוא פותח את נאומו בקריאה נרגשת לקופטים הנוצרים. אין להוציא מכלל אפשרות, שגם הוא נשלח בעצת בשארה הנוצרי ואמיר קטר כדי לחזק את ידי המהפכנים המצרים על המוסלמים והנוצרים שבהם. בראיון שנעשה עם מהפכן מצרי בשם עבד אלעזיז עבדאללה בפברואר 2011 סיפר המהפכן על התפקיד שמילא בשארה בהכוונת המהפכנים המצריים וכיצד שימש מצפן עבורם. אין ספק, עזמי בשארה יודע "איך בונים חומה" וכדאי שנקשיב לדבריו אם אנחנו לא רוצים לחטוף ממנו עוד "כמה שערים" .....